2. novembrī atklās jauno Preiļu 2. vidusskolas trenažieru zāli

02.11.2005.


  2. novembrī pēc pirmās kārtas remontdarbu veikšanas skolēnu un visas pilsētas iedzīvotāju sporta nodarbībām tiks nodots vēl viens sporta objekts novadā.
T  renažieru zāle ir iekārtota bijušajā katlu telpā, to rekonstruējot un pielāgojot sportistu vajadzībām. Te ir izvietotas arī ģērbtuves ar dušām un tualeti gan zēniem, gan meitenēm. Pirmās kārtas darbu izmaksas sastāda 48 441 Ls. Aizsardzības ministrijas piešķirtais finansējums ir 30 000 Ls, pārējie līdzekļi iedalīti no novada domes budžeta. Būvdarbus veica SIA “Preiļu celtnieks” un SIA “Preiļu santehniķis”.
  Kā pastāstīja Preiļu 2. vidusskolas direktors Oļegs Hļebņikovs, trenažieru zālē varēs darboties skolēni, Preiļu rajona jaunsargi un visi iedzīvotāji, kuri gribēs uzlabot savu sportisko formu.
  Pēc gada trenažieru zāli varēs izmantot arī invalīdi. Šim nolūkam būvdarbu otrajā kārtā ieplānots izbūvēt ģērbtuvi, tualeti, speciālu mazgāšanās telpu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un divus liftus nokļūšanai trenažieru zālē. Projekts varētu piesaistīt arī cilvēkus ar īpašām vajadzībām no citiem rajoniem, organizējot viņiem nometnes.
  Pabeigti arī Preiļu 2. vidusskolas teritorijas labiekārtošanas darbi. Lai nodrošinātu gājēju drošību Paulāna ielas posmā un sakārtotu skolas apkārtni, LR Satiksmes ministrija bija piešķīrusi 20 000 latu. SIA “Būvteks” veica celiņu izbūvi skolas teritorijā un uzlika bruģi gājēju ietvēm Paulāna ielas posmā pretī skolai. SIA “Preiļu saimnieks” nozāģēja vecos kokus un izrāva celmus, kuri traucēja ietves izbūvei.
  Preiļu 2. vidusskolas skolēni ir izteikuši vēlmi labiekārtot arī pārējo skolas teritoriju. Skolotājas Vijas Daukštes vadībā tiks izstrādāts skolas apkārtnes apzaļumošanas un labiekārtošanas projekts. Pavasarī pēc projekta saskaņošanas ar arhitektu skolēni uzsāks darbu.

Maija Paegle

Pēdējās izmaiņas: 02.11.2005.