Preiļos durvis vērs pirmskolas izglītības iestādes ”Pasaciņa” filiāle “Auseklītis”

28.10.2005.


28. oktobrī svinīgi atklās rekonstruēto pirmskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” filiāli “Auseklītis”, bet no 2. novembra bērnudārzs sāks uzņemt audzēkņus.
Kā pastāstīja pirmskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” vadītāja Dace Verbicka, “Auseklītī” darbosies divas grupas – piecgadīgie un sešgadīgie, kā arī trīsgadīgie un četrgadīgie bērni. Kopā filiāle uzņems 48 audzēkņus. Šāds risinājums būs labvēlīgs tām ģimenēm ar bērniem, kuras dzīvo pilsētas pretējā pusē, jo bērnudārzs atradīsies tuvāk mājām.
Filiāles “Auseklītis” rekonstrukcijas darbus veica SIA “Latspas”. Būvdarbi Ls 153 186 apjomā tika finansēti no Preiļu novada domes budžeta, papildus Ls 6 000 dome ir piešķīrusi mēbeļu iegādei.
Šobrīd jau nokomplektēts darbinieku sastāvs pirmskolas izglītības iestādes filiālē. Bērnudārzā strādās četras skolotājas, divas auklītes, puse slodzes ir iedalīta apkopējai un medmāsai. Kā pastāstīja Dace Verbicka, tuvākajā nākotnē būs jādomā arī par iespēju finansēt mūzikas skolotāju.
Ēdiens bērniem tiks gatavots “Pasaciņā” un no turienes trīsreiz dienā tiks vests uz “Auseklīti”. Šim nolūkam ir iegādāti speciāli termosi, dome nodrošinās arī transportu vešanai.
Pirmskolas izglītības iestādē “Pasaciņa” notiks arī veļas mazgāšana. Vasarā pašvaldība iedalīja Ls 3 500 jaunas veļas preses uzstādīšanai. Tagad ir nodrošināta pakalpojuma labāka kvalitāte, jo vecā veļas prese bija krietni nolietojusies, kalpojot 24 gadus.
Kā paskaidroja Dace Verbicka, situācija ar vietām bērnudārzā Preiļos nav bezcerīga. Neliela rinda gan ir izveidojusies, bet, kā izrādās, vecāki mazulim cenšas “nodrošināt” vietu, tiklīdz viņš piedzimst. Šobrīd piecpadsmit 2005. gadā dzimušie pilsētas bērni jau ir uzņemti rindā. 

Maija Paegle

Pēdējās izmaiņas: 28.10.2005.