28. oktobrī Preiļos atklās Bērnu rotaļu un attīstības centru

28.10.2005.


 28. oktobrī plkst. 14.00 svinīgi atklās Bērnu rotaļu un attīstības centru Preiļu novada domes Sociālā dienesta Dienas centrā.   
Bērnu un ģimenes lietu ministrija projekta īstenošanai piešķīrusi Ls 4 918, Preiļu novada domes līdzfinansējums sastāda Ls 1894. Telpās ir veikts remonts, un tās ir paredzētas dažādām nodarbībām. Te ir izveidota rotaļu istaba, nodarbību klase un veselības zāle. Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi rotaļu istabā ir apgleznojuši sienas, kas ir viņu dāvana jaunatvērtajam centram.
Bērnu rotaļu un attīstības centrs būs pieejams trūcīgo un riska ģimeņu bērniem, kuru vecāki materiālā stāvokļa dēļ ir spiesti atteikties no bērnudārza izmantošanas iespējām. Īstenojot projektu, pašvaldība piedalīsies bērnu drošības uzlabošanā un bērniem draudzīgas vides veidošanā. Centrā tiks nodrošināta pirmsskolas vecuma bērnu uzraudzība vairākas stundas dienā, kad vecākiem jāveic līdzdarbības pienākumi. Speciālisti palīdzēs sniegt morālu atbalstu tiem bērniem, kuri aug sociālā riska ģimenēs un ir pakļauti sociālai atstumtībai. Te notiks dažādas aktivitātes, tiks organizēti dažādi tematisko semināru cikli vecākiem par bērna attīstību dažādos vecumposmos, par pozitīvas saskarsmes veidošanu starp vecākiem un bērniem.
Rotaļu istabā bērniem tiks dota iespēja draiskoties savā starpā, atpūsties bumbiņu baseinā, iet rotaļās, iemācīties jaunas spēles, iestudēt teātri. Nodarbību klasē notiks dažādas nodarbības zīmēšanā, veidošanā, darbā ar papīru, priekšmetu apgleznošanā un dāvanu pagatavošanā. Veselības zālē notiks ārstnieciskās fizkultūras un koriģējošās vingrošanas nodarbības, dažādas fiziskās aktivitātes, tiks sperti pirmie soļi dejās.

Maija Paegle

Pēdējās izmaiņas: 28.10.2005.