Atbalsta papildus LM prioritātes 2006.gada budžetam

15.09.2005.


15.09.2005. – Papildus valdības jau atbalstītajām ikmēneša piemaksām pie mazajām pensijām šodien tika akceptētas vēl citas Labklājības ministrijas (LM) 2006.gada budžeta projekta prioritātes, kas vērstas uz valsts atbalsta palielināšanu trūcīgākajiem iedzīvotājiem un ģimenēm ar bērniem, nelegālās nodarbinātības mazināšanu un sociālo pakalpojumu nodrošināšanu.


Valdība, lemjot par papildu finansējuma piešķiršanu prioritārajiem pasākumiem, atbalstīja valsts atbalsta palielināšanu trūcīgākajiem iedzīvotājiem, paaugstinot valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu no 35 līdz 45 latiem, kuru šogad sešos mēnešos valstī saņēmuši vairāk kā 16 tūkst. cilvēku.  Šī pabalsta palielināšanai  paredzēti 1,13 milj. lati.


Tāpat tika akceptēta LM prioritāte paaugstināt apgādnieka zaudējuma pensijas apmēru katram bērnam ne mazāku par 65 % (t.i. – 22,75 latu apmērā) no valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta. Šobrīd  minimālais apgādnieka zaudējuma pensijas apmērs katram bērnam ir 17,50 lati, un šo pensiju 2005.gada pirmajā pusgadā saņēma 26,7 tūkst. cilvēku.  Šim mērķim valdība atvēlēja 942 tūkst. latus.


Savukārt, lai palielinātu valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem, valdība atbalstīja arī no nākamā gada papildus piemaksu noteikšanu pie pašreizējā piedzimšanas pabalsta: par 1.bērnu – 100 lati; par 2.bērnu -150 lati, bet par trešo un katru nākamo bērnu – 200 lati, šim mērķim atvēlot  3,3 milj. latus.


Bet tādām LM prioritātēm kā valsts finansētu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai cilvēku tirdzniecības upuriem 2006.gada budžeta projektā tika piešķirts 21 tūkst. latu; rindas samazināšanai uz tehnisko palīglīdzekļu saņēmēju un sociālās rehabilitācijas  pakalpojumu saņemšanu – 265,4 tūkst. latu.


Valdība, lemjot par prioritārajiem pasākumiem nākamā gada budžetā, atbalstīja arī līdzekļu piešķiršanu minimālās darba algas paaugstināšanai, nelegālās nodarbinātības mazināšanai un darba aizsardzības inspektoru algu paaugstināšanai – 251,1 tūkst. latu, savukārt atalgojuma palielināšanai LM institūcijās nodarbinātajiem medicīnas darbiniekiem tika atvēlēti 1,71 milj. latu.


Atgādinām, ka valdība jau iepriekš atbalstīja vienu no  LM prioritātēm – no nākamā gada noteikt ikmēneša piemaksas gandrīz 380 tūkstošiem mazo pensiju saņēmējiem vidēji 6,63 latu apmērā, šim mērķim atvēlot 30 milj. latu.


Savukārt šonedēļ pēc labklājības ministres Dagnijas Staķes tikšanās ar finanšu ministru Oskaru Spurdziņu tika panākta vienošanās, ka nākamgad netiks paaugstināts ģimenes valsts pabalsts, kā to bija iecerējusi LM, jo valsts budžetā nebūs iespējams rast šim mērķim nepieciešamos līdzekļus. Taču strādājošajām ģimenēm ar bērniem lielāks atbalsts nākamgad tiks sniegts, paaugstinot ar nodokļiem neapliekamo minimumu par apgādībā esošajām personām.


Diemžēl netika atbalstīta arī  LM iecere ieviest jaunu valsts sociālo pabalstu – bērna invalīda kopšanas pabalstu


Pēc plašākas informācijas vērsties pie Komunikācijas departamenta direktores Vinetas Bērziņas (7021632, 6497758)

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.