3. septembrī Preiļos notiks spēkavīru čempionāts

03.09.2005.


3. septembrī Preiļos notiks Latvijas atklātā spēkavīru čempionāta 8. posms. Šis sacensību posms ir īpaši svarīgs, jo tas ir pēdējais posms pirms fināla. Čempionāta ģenerālsponsors ir Hansalīzings. Spēkavīru sacensībās piedalīsies astoņi Latvijas spēkavīri, ar Agri Kazeļņiku, pagājušā gada čempionu, priekšgalā un divi ārzemju pārstāvji. Viens no tiem – Eiropas 3. vietas ieguvējs, igaunis Andrus Murumets. Šogad Mežaparka čempionātā viņš uzstādīja divus pasaules rekordus.
Sacensības Preiļos notiks sešos dažādos veidos. Te būs ietvertas klasiskās disciplīnas un tādi veidi, kas pagājušajā gadā nebija skatāmi – trepe, pa kuru cels smagumus un vieglo automašīnu turēšana. Līdz atklāšanas ceremonijai paliks slepenībā arī kāds pārsteigums preiliešiem.
Čempionāts sāksies plkst. 14.00. Starplaikos būs koncerti un konkursi skatītājiem. Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šogad Rudzātu internātpamatskolas bērniem būs iespēja pasākumā piedalīties bez maksas, viņiem būs nodrošināts transports, būs sarūpētas dāvaniņas.
Kā informēja Spēkavīru federācijas direktors Mārtiņš Kalniņš, no Latgales pilsētām Preiļu novada pašvaldība izrādīja vislielāko interesi čempionāta norisē, tāpēc arī šogad par sacensību vietu izvēlēti Preiļi. Viņš atzina, ka te ir brīnišķīga estrāde, kur pārskatāmi un ērti ir gan skatītajiem, gan spēkavīriem.

Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 03.09.2005.