Vasaras skola Aglonas pagasta Mežinieku mājās

10.08.2005.

 


Projekta “FEM :Sieviešu uzņēmējdarbības attīstība Baltijas jūras reģionā” ietvaros izveidotā “Sieviešu uzņēmējdarbības resursu centra Preiļos” aktīvākās apmeklētājas atgriezušās no vasaras skolas “Uzdrīksties”. Pasākums notika Aglonas pagasta “Mežinieku mājās” un turpinājās divas dienas. Vasaras skolā piedalījās 22 sievietes no Līvāniem, Preiļiem, Aizkalnes, Aglonas, Turkiem, Rudzātiem, Stabulniekiem, Sīļukalna, Upmalas un Rožupes.
Pirms nopietnajām mācībām skolas dalībniecēm bija iespēja izbaudīt neatkārtojamo dabu sapņu takā ar divpadsmit dažādām, pārsteigumiem pilnām, pieturām. Pabijām lazdu kalnā, melleņu paradīzē, skatījām retus un aizsargājamus augus, tikāmies ar vairākiem pasaku varoņiem – sarkangalvīti un vilku, ežuli – cūku ganu un kuplu zaķu ģimeni, gājām pāri vilku pārejai un smaržīgajai ielejai. Intriģējoši, vai ne? Ja iespējams, aizbrauciet arī jūs.
 Plusus un mīnusus uzņēmējdarbības veicināšanai un uzsākšanai palīdzēja uzskaitīt Bauskas lauku konsultāciju biroja vadītāja Eleonora Maisaka. Šajā seminārā dalībniecēm bija jāprezentē savs izfantazētais uzņēmums ar darbības plānu un visiem sadarbības partneriem un kas zin’- varbūt kādai no viņām šī fantāzija kādreiz kļūs par realitāti.
Nākošās dienas rīts sākās aktīvi un veselīgi – ar rīta vingrošanu bērzu birztaliņā un gardām brokastīm. Rīta nodarbībā psihoterapeite Anita Serma, viešņa no Vidzemes, palīdzēja izprast cilvēka iekšējo pasauli, cilvēka vajadzības un noformulēt mērķus.
Vasaras skolas noslēgumā stila konsultante Anita Muzikante mācīja dalībniecēm stila veidošanas noslēpumus, pareiza grima lietošanu, ekskluzīvu tērpu darināšanu no “nekā” nelielā laika sprīdī. Tas viss mums, darbos aizņemtajām sievietēm, ir ļoti noderīgi.
Šā gada vasaras skoliņa ir beigusies, bet ir jau daudz jaunu ideju un ierosmju nākošajām nodarbībām.
Paldies “Mežinieku mājas” saimniecei Mārītei un viņas ģimenei par jauko un sirsnīgo uzņemšanu, paldies nometnes sponsoriem – Latvijas Lauku Sieviešu apvienībai un Preiļu Sieviešu klubam. Nekas nav atgriežams, lai cik skaists tas bijis.
Jo mirklis aiziedams būs sevi piepildījis…
Uz tikšanos nākošajās vasaras nometnēs!
Ineta Liepniece,
Sieviešu uzņēmējdarbības resursu centra vadītāja


Vasaras skola
 

Pēdējās izmaiņas: 10.08.2005.