Pansionātos būs īpašas telpas guļošajiem iemītniekiem

07.08.2005.

Rīga, 26.07.2005. – Lai paaugstinātu pansionātos sniegto pakalpojuma kvalitāti, šodien valdība apstiprināja Labklājības ministrija (LM) ierosinājumu ieviest atsevišķu telpu guļošajiem un nepārtraukti uzraugāmajiem iemītniekiem – guļamtelpu.


Ar katru gadu pieaug nepārtraukti uzraugāmo un guļošo cilvēku skaits. LM speciālisti uzsver, ka guļošajiem un nepārtraukti uzraugāmajiem slimniekiem ir nepieciešama īpaša aprūpe un aprīkojums – funkcionālās gultas, iespēja pieiet pie viņa gultas no abām pusēm, ēdināšana, tualetes un personīgās higiēnas veikšana, paaugstināta gaisa apmaiņa telpā, regulāra grozīšana. Līdz šim tiesību akti nenoteica atsevišķas prasības guļošo un nepārtraukti uzraugāmo iemītnieku guļamtelpu platībai un aprīkojumam.


LM izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Higiēnas prasības sociālās aprūpes institūcijām nosaka, ka guļamtelpā minimālā platība uz vienu cilvēku būs 4 m2 un vienā telpā nevarēs izvietot vairāk kā sešus cilvēkus.


Guļamtelpas platība aprēķināta ņemot vērā gultas (2 m2) un minimālo platību (t.i. – 1 metru), lai starp gultām varētu gan brīvi pārvietoties personāls, gan iebraukt ar palīglīdzekļiem (ratiņkrēslu, nestuvēm u.c.).


Vienā telpā varēs izvietot sešus pastāvīgi aprūpējamus un uzraugāmus cilvēkus, guļamtelpā var izveidot arī vienu aprūpes posteni, kā to paredz LM izstrādātie metodiskie ieteikumi – viens aprūpētājs uz sešiem guļošiem klientiem.


Minētie grozījumi noteikumos Higiēnas prasības sociālās aprūpes institūcijām stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publikācijas laikrakstā Latvijas Vēstnesis.


Pēc plašākas informācijas vērsties
Komunikācijas departamentā pie
departamenta direktores Vinetas Bērziņas (7021632, 6497758),
sabiedrisko attiecību speciālistes Zanes Lielķikutes (7021665, 6596035).

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.