VSAA vienojas ar Valsts kasi par kopīgu projektu – pensijas un pabalstus no 1. jūlija VSAA klientu kontos pārskaitīs Valsts kase

23.05.2005.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) ir vienojusies ar Valsts kasi (VK) par kopīga projekta uzsākšanu, lai sākot ar 2005. gada 1. jūliju pabalstus un pensijas varētu ieskaitīt klienta bankas vai PNS kontā, izmantojot valsts budžeta informācijas sistēmas interneta apakšsistēmu eKase. VSAA izmantos eKases sniegtās iespējas un no 1. jūlija vairs neizmantos starpniekbankas pakalpojumus, lai pensijas un pabalstus pārskaitītu klientu kontos. Plānotais maksājumu skaits, kurus VSAA veiks, izmantojot eKasi, lai ieskaitītu naudu klientu kontos, sasniegs 600 000 mēnesī ar tendenci nākotnē pieaugt. Tā kā arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju pabalstu saņemšanai izvēlas to ieskaitīšanu bankas vai PNS kontā, VSAA no 1. jūlija nolēmusi pārtraukt pabalstu izmaksāšanu sakaru nodaļās un citās izmaksu vietās, kur klientam pēc pabalsta bija jāierodas konkrētā vietā un noteiktā izmaksas dienā.


Līdz šim bezskaidras naudas pārskaitījumiem VSAA vidēji mēnesī tērēja 58 000 latu. VK pakalpojuma izmantošana dos iespēju VSAA ekonomēt valsts budžeta līdzekļus, gadā ietaupot ne mazāk kā 700 000 latu.


Ieguvums būs arī VSAA klientiem – naudas ieskaitījumi viņa konts tiks veikti operatīvi, viņiem nebūs jāstāv rindā izmaksu organizācijās un viņu nauda vienmēr būs drošībā.
Pašlaik VSAA klienti kontus ir atvēruši 24 bankās un Pasta norēķinu sistēmā (PNS). Pērn tikai pusgadā vien veikti vairāk nekā 1 745 000 naudas pārskaitījumi uz klientu kontiem. 2004. gadā, salīdzinot ar 2003. gadu, par 32,16% pieaudzis bezskaidras naudas izmaksas pakalpojumu skaits. Šī tendence saglabājas arī 2005. gadā.


Pensijas, sociālā nodrošinājuma pabalsti, transporta kompensācijas invalīdiem un dažādas atlīdzības tāpat kā līdz šim tiks piegādātas uz mājām, ja vien klients neizvēlas citu saņemšanas veidu. Taču pārējie pabalsti un uzturlīdzekļi turpmāk tiks pārskaitīti uz klienta kontu. Līdzšinējie pabalstu izmaksas datumi var mainīties, taču neviens klients naudu nesaņems vēlāk, nekā tas bija līdz šim, bet daudzos gadījumos to būs iespējams saņemt pat ātrāk.


Kā rīkoties klientam, lai viņa kontā pabalstu un uzturlīdzekļu nauda tiktu ieskaitīta jau no 1. jūlija? Vispirms jebkurā kredītiestādē vai arī Latvijas Pasta PNS jāatver savs konts. Kad tas ir izdarīts, līdz 15. jūnijam šis konta numurs ir jāpaziņo VSAA nodaļai.


Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras sabiedrisko attiecību daļa

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.