28. maijā Preiļu parka estrādē Vasaras sezonas atklāšana. Festivāls “Kantri krējums”

28.05.2005.

Pavasara kantri mūzikas maratons “Kantri Krējums” un brīvdabas sezonas atklāšanas pasākumi Madonā, Preiļos, Rēzeknē notiks attiecīgi no 27. līdz 29. maijam. Pasākuma ideja vēršas plašumā. 2005. gadā koncerti ir plānoti kā vienotas muzikālas programmas īstenošana Vidzemes un Latgales trīs pilsētās. Viņgad, Madonā un Preiļos notikušais festivāls guva pozitīvu rezonansi republikas medijos.


Festivāls un tā programma starp šāda veida pasākumiem ir lielākā  Austrumlatvijā. Proti, ir uzaicināti jau Latvijā nedalītas simpātijas guvušie Zviedrijas grupa “HIGHWAY 40”. 2000. gadā Zviedrijā strauji attīstās līnijdeju kustība, tieši šī grupa ir pieprasītākā un piedalās lielākajos līnijdeju festivālos Eiropā. Latvijā “HIGHWAY 40” ir ne pirmo reizi, jo sadarbība ar Ivetas Kalniņas vadīto grupu “Kickin` Stars” ir aizsākusies Bauskā un Madonā tā turpināsies aicinot arī citus Latvijas līnijdejotājus iesaistīties un izmantot Eiropas līmeņa deju pavadījumu HIGHWAI 40 izpildījumā.


Igauniju pārstāvēs blue grass (akustiska, autentiska amerikāņu kantri mūzika) grupa JESTERS. “Kantri Krējumā” piekritusi piedalīties vistitulētākā Krievijas kantri mūzikas grupas “Kukuruza”! Šis koklektīvs vairākkārt bijis ASV un septiņas reizes uzstājies uz prestižās Grand Ole Opry skatuves. Īpaši jāatzīmē grupas ģitārists Mihails Kļagins, kurš sācis savu karjeru grupā “Licej”, bet pašlaik muzicē kopā ar tādiem atpazīstamiem Krievijas grandiem, kā Vladimiru Presņakovu un Andreju Makareviču. Grupas soliste Svetlana Šebeko ir pasniedzēja Maskavas mūzikas koledžā, kā kantri dziedātāja iecienīta, ievērota un pieprasīta arī Amerikā. Piedalīties aicinātas LV krējumīgās grupas – “Sestā Jūdze”, “Dakota”, “Tekila”. Pirmo reizi festivālā piedalīsies grupa no Rīgas “Rogues”. Turpināsim spriņģotāju šovu – sivēnu skriešanas sacensības ko vadīs Jānis Šķēle, bet festivāla konferansjē būs Linda Vaškevica.


Fotogrāfijas “Kantri Krējums 2004” atrodamas www.untumi.lv informāciju meklējiet www.madona.lv Pasākums paredzēts visu paaudžu kantri mūzikas un līnijdeju cienītājiem. Uz “Kantri Krējumu” tiek aicināti lielo motociklu vadītāji – rokeri, kas pavadīs muzikantu un līnijdejotāju mašīnas – Madona, Varakļāni, Preiļi, Rēzekne. Izbraukšana 28. maijā plkst. 15.00 no Madonas Saieta laukuma. Kulsim krējumu kopā!


“Kantri Krējumā” Madonā 27. maijā un Preiļos 28. maijā – arī sivēnu skriešanās sacensības


Mani izbrīnīja “Kantri krējums 2004” apmeklētāju trakulība ap sivēniem, kuri pārsvarā bija lauku un mazpilsētu iedzīvotāji. Tie, gāžot vai žogu riņķī, karsti gavilēja un atbalstīja šo rozā lopiņu ņemšanos sivēnu stadionā! Pārsteidza arī žurnālistu izrādītā lielā uzmanība, atspoguļojot un tēlaini rakstot par sivēnu skriešanas sacensībām, bet tikai sacerējuma beigās maziem burtiņiem pieminot “Kantri Krējuma” galveno substanci – grupas “Dakota”, “Rogues”, “Sestā Jūdze”, “Ināra Rubīna un Vidzemnieki” u.c. Kā nu ne, iestājoties “jaunajiem laikiem” šajā lauciņā viss notiek. Ar vārdiem “viss notiek” varam atcerēties, ka pērn Madonas sivēnu skriešanās sacensību dalībnieks – “Zilā bulta” Ķīpsalā, Starptautiskajā dzīvnieku izstādē “Pet Expo”, izcīnīja čempiona titulu un mājās pārveda kausu.


Šogad šīs sacensības palīdz organizēt Madonas un Preiļu lauksaimniecības konsultāciju biroji, kuri ātrākā sivēna saimniekam atvēl 30 latu naudas prēmiju, bet katrs “sportists” saņems 10 kg spēkbarības, tiks pasniegts ceļojošais kauss. Allaž visiem mīļš ir Raimonda Meldera zemnieku saimniecības “Līvi” kazlēnu spriganums. To visu atraktīvi iepakos un publikai pasniegs vienīgais un augstākās proves šāda veida sacensību tiesnesis – Jānis Šķēle.


Sivēnu skriešanās sacensību veterinārie noteikumi.


1. Sacensību dalībniekiem, dzīvniekiem, kas ir reģistrēti sacensībām, jābūt apzīmētiem vai identificētiem saskaņā ar kārtību, kas noteikta normatīvajos aktos par dzīvnieku reģistrēšanu, apzīmēšanu un identifikāciju. 
2. Reģistrējoties sacensībām jāuzrāda dzīvnieku pārvietošanas deklarācija.
3. Dzīvnieku pārbaudi veic Pārtikas un veterinārā dienesta pilnvarota persona.


Nolikums.


1. Sacensības noris 3 m platā un 18 m garā stadionā – 65 cm augstā iežogojumā.
2. Vienā skrējienā piedalās 3 – 4 sivēni.
3. Par skrējiena uzvarētāju tiek atzīts dalībnieks, kurš pirmais nonāk finišā un paņem mutē barību.
4. Sacensībām ir vadītājs un galvenais tiesnesis, strīdus gadījumā uzvarētājs tiks noteikts pēc video finiša noskatīšanās.
5. Sacensībās piedalās sivēni vecumā no 1,5 – 3 mēnešiem.
6. Dalībnieki tiek reģistrēti ar segvārdu – nicname.


Šobrīd ir īstais laiks iegadāties sivēnus, jo jāparedz laiks arī treniņiem. Madonā pieteikties var zvanot Aijai mob.: 9136504 un Preiļos lauksaimniecības konsultāciju birojā pie Silvijas tel: 53 81263. Esiet aktīvāki, sastādiet konkurenci, lai sacensības būtu interesantākas!


Festivāla “Kantri Krējums” organizators – Imants Pulkstenis

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.