Uzsākta Preiļu pils rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrāde

08.04.2005.

SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” iepazīstināja Preiļu pils projekta darba grupu un interesentus ar Preiļu pils projekta “Preiļu pils un parka rekonstrukcija darījumu centra izveidei” izstrādātajiem tehniskā projekta skiču variantiem.


Pasākumā piedalījās SIA ”Arhitektoniskās izpētes grupa” arhitekts, projekta grupas vadītājs Artūrs Lapiņš, SIA ”Arhitektoniskās izpētes grupa” arhitekte, projekta galvenā arhitekte Marina Mihailova un ainavu arhitekte Ilze Māra Janelis. Interesenti tika iepazīstināti ar diviem pils tehniskā risinājuma variantiem.


Abos variantos ir paredzēta viesnīca četrdesmit piecām vietām. Labajā spārnā iecerēts izveidot peldbaseinu un pirts kompleksu, kreisais pils spārns atvēlēts kafejnīcai un virtuves blokam. Abos projekta variantos paredzēts atjaunot ieejas mezglu pilī, bet jumta stāvā ieplānots izvietot viesnīcas numurus un izveidot izeju uz skatu torni. Abos tehniskā projekta skiču variantos pilī paredzēti lifti.


SIA ”Arhitektoniskās izpētes grupa” projektētāji izstrādāja divus projekta variantus, lai ļautu izvēlēties piemērotāko.


Pirmā varianta risinājumā pirmajā stāvā ir paredzēta konferenču zāle 60 vietām, izstāžu zāle, saimnieciskās telpas un telpa katlu mājai. Otrajā stāvā varētu atrasties viesnīca.


Otrajā tehniskā projekta variantā tika piedāvāts atjaunot verandu pirmajā stāvā, bet otrajā stāvā paredzēts izbūvēt terasi. Konferenču zālei atvēlētas lielākas telpas nekā pirmajā variantā.


Pirmajā stāvā konferenču zāle paredzēta 70 cilvēkiem, otrajā stāva zāle varētu uzņemt 100 – 120 pasākumu dalībniekus. Otrajā stāvā vieta atvēlēta arī bibliotēkas telpai un izstāžu zālei.


Katlu māju otrā varianta risinājumā paredzēts izvietot bijušajā kalpu saimniecības mājā. Projektā paredzēts esošo māju nojaukt un uz pamatiem uzbūvēt piemērotu ēku, apakšā atstājot esošo pagrabu, kuram vēlāk apsaimniekotāji varētu atrast pielietojumu. Saimniecības ēkas pirmajā un otrajā stāvā varētu izveidot viesu māju. Tā varētu nodrošināt papildus naktsmītnes un apmešanās vietas konferenču vai citu pasākumu dalībniekiem.


Preiļu pils projekta vadības komiteja un darba grupa pulcējās uz sarunu, lai izvērtētu abus piedāvātos variantus, izvēlētos vienu no tiem un “dotu zaļo gaismu” tehniskā projekta izstrādei.


Vienbalsīgi par labāko un piemērotāko tika atzīts otrais tehniskā projekta variants, jo šajā gadījumā katlu māja un citas saimnieciskās komunikācijas atrastos bijušajā kalpu mājā, plašākas telpas atvēlot pasākumiem pilī.


Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.