KĀ ES BRAUCU ZIEMEĻMEITAS LŪKOTIES

28.03.2005.

28. marta pēcpusdienā, pēc jautri sagaidītām Lieldienām, ģimnāzisti satikās kultūras namā, lai jau mierīgākā un apcerīgākā noskaņā izstāstītu viens otram un skatītājiem divus stāstus par debesīm.


Ģimnāzijas jauktais koris (diriģente Ilze Rožinska, koncertmeistare Inese Orinska) ar solistiem Lauru Strodi, Kristīni Fedotovu un Juri Vucānu, iedziedoties Dziesmu svētkiem, izpildīja Jāņa Lūsēna dziesmu ciklu „Neatbildēts zvans” ar Ineses Zanderes vārdiem. „Debesis uz mani paskatījās”- šī Lieldienu rīta sajūta izskanēja pirmajā dziesmā un kļuva par koncerta vadmotīvu, dziedot un stāstot par to, kas notiek jauna cilvēka sirdī Augšāmcelšanās dienā un visās citās dienās. „Skan šie jautājumi, kas atnāk čukstus un kuri jāizkliedz”. Kurš uz tiem atbildēs, kurš dos padomu, kad vēlies, „lai ir savādāk”, bet nezini, kā visu izmainīt. Pavasara un Lieldienu sajūta, ka „esmu ledū kalts”, bet „zem ledus ir strauts”, jo „domas neaizsalst”, „jautājums ir dzīvs”- šī klusās trauksmes sajūta vienoja koristus un skatītājus, gatavojoties atkusnim un jaunam dzīves posmam – katram savā izpratnē. Bet visiem ar vienu atbildi: „Zvani Dievam debesīs, jo tās ir zilas. Lai viņš visas atbildes tev sniedz.”


Šogad izveidotā PVĢ teātra trupa ar nosaukumu „Zelta bebrs” rādīja savu pagaidām vērienīgāko iestudējumu – muzikālu izrādi „Ziemeļmeita” pēc Kārļa Skalbes pasakas „Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties” motīviem ar Ulda Bērziņa komponētām Skaidrītes Bērziņas dziesmām, ko izpildīja PVĢ vokālais ansamblis grupas „Green Novice” pavadījumā. Ziemeļmeitas tēls nozīmē ilgas – ilgas pēc garīga spēka, pēc brīvības, pēc mīlestības. Ziemeļmeita ir sapnis, kas atnāk miegā kā neredzēts skaistums, bet nomodā kļūst par mērķi, kas noteikti jāsasniedz. Uz skatuves un Valda Anspoka veidotajā video to iemiesoja Sanita Jonāne, citās galvenājās lomās darbojās Juris Vucāns, Andris Manuilovs, Kristīne Fedotova, Imants Petrovs, Jānis Jubels. Viss beidzās ar Ziemeļmeitas satikšanu un ieiešanu tieši debesīs…


Lieldienu rītā debesis uz mums paskatījās. Lai šī sajūta pavada mūs katru dienu!


Inga Surgunte,
Preiļu Valsts ģimnāzijas direktora vietniece audzināšanas darbā

Pēdējās izmaiņas: 28.03.2005.