Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta ceļojošā akcija viesosies Preiļos

05.04.2005.

5. aprīlī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta pārstāvji – LNB Atbalsta fonda direktore Karina Pētersone un KM Bibliotēku nodaļas vadītājs Jānis Turlajs viesosies Preiļu rajona Galvenajā bibliotēkā, lai informētu Preiļu un tuvākās apkārtnes iedzīvotājus par jaunajām iespējām un priekšrocībām, ko jebkuram cilvēkam sniegs Gaismas tīkls.


Līdz šim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) projekts ir asociēts galvenokārt ar jauno ēku, kas tiks būvēta Rīgā, Daugavas kreisajā krastā, un kuras telpas un pakalpojumus, kā uzskata liela sabiedrības daļa, varēs izmantot tikai rīdzinieki un galvaspilsētas tuvākās apkārtnes iedzīvotāji.
Patiesībā šajā projektā saturiski un finansiāli ne mazāka nozīme ir arī Valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmas (VVBIS) jeb Gaismas tīkla ieviešanai, kas dos daudz lielākas iespējas izmantot Latvijas bibliotēku, kā arī starptautiskos resursus tieši valsts reģionu iedzīvotājiem.
Gaismas tīkla ieviešana ir viena no Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta sastāvdaļām, un tās ietvaros aptuveni 2000 mūsu valsts bibliotēkas tiks nodrošinātas ar datortehniku, interneta pieslēgumu un nepieciešamo programmatūru, tiks apmācīti bibliotēku darbinieki, lai viņi spētu efektīvi strādāt jaunajos apstākļos un palīdzēt bibliotēku apmeklētājiem. Turklāt visas šīs bibliotēkas tiks saslēgtas vienotā tīklā, lai ikviens interesents varētu atrast, kurā Latvijas bibliotēkā atrodas viņam nepieciešamā informācija, kā arī to pasūtīt un saņemt sev izdevīgā vietā.


Preiļu rajona Galvenajā bibliotēkā līdz 12. aprīlim tās apmeklētājiem būs pieejami informatīvi bukleti un digitāla prezentācija par projektu, kā arī iespēja aplūkot projekta interneta mājas lapu.


Preiļu rajona galvenā bibliotēka VVBIS projekta ietvaros jau 10. martā saņēma lāzerprinteri un 12 datorus, no tiem astoņi bija paredzēti Gaismas tīkla projektā, bet vēl četrus datorus un printeri bibliotēka ieguva, pateicoties dalībai valsts aģentūras „Kultūras informācijas sistēmas” izsludinātajos projektos. No šiem datoriem seši paredzēti bibliotēkas apmeklētājiem, tostarp trīs – Bērnu nodaļai.


Aicinām visus interesentus piedalīties pasākumā.


Ināra Batarāga,
Preiļu rajona Galvenās bibliotēkas direktore

Pēdējās izmaiņas: 05.04.2005.