Preiļu Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris devies koncertturnejā uz Franciju

12.04.2005.

No 12. līdz 29. aprīlim Preiļu Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris un individuālie izpildītāji – pianisti, saksofonisti un akordeonisti atrodas koncertturnejā Francijā. Francijā skanēs Eiropas valstu, bet pārsvarā latviešu komponistu J.Ābola, A.Platpera, R.Igolnieka, R.Paula un R.Višķera skaņdarbi un tautas dziesmu instrumentācijas. Pirmais koncerts paredzēts 16. aprīlī Avelonas pilsētas baznīcā, 18. aprīlī preiliešus klausīsies Normandijā Barnevillas koncertzālē. Koncertu starplaikā mūzikas skolas audzēkņi apskatīs Francijas ievērojamākās vietas.


21. aprīlī ieplānots koncerts Parīzes priekšpilsētas Sevres koncertzālē, kura ir paredzēta 880 klausītājiem, 22. aprīļa dienā Preiļu jaunie mākslinieki uzaicināti uz pieņemšanu pie Sevres pilsētas mēra, dienu noslēdzot ar draudzības koncertu. 


23. aprīlī preiliešus sagaidīs Francijas Senātā, kur skanēs arī mūsu bērnu koncerts 50 minūšu garumā. Turneja noslēgsies ar vēl vienu koncertu 26. aprīlī. Uz Franciju līdzi tiks ņemti arī Mākslas nodaļas audzēkņu darbi, kuri tiks izvietoti apskatei pirms koncertiem.


Kopā ar skolēniem uz Franciju devās Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktors Alberts Vucāns, Mākslas nodaļas vadītāja Marianna Abricka, skolotāji Irina Skvorcova un Roberts Višķeris.


Transporta izdevumus apmaksā Preiļu novada dome, pārējās brauciena izmaksas sedz paši braucēji, piesaistot sponsorus.


Novēlēsim audzēkņiem un skolotājiem veiksmīgu koncertturneju, prezentējot Latvijas un Latgales Mūzikas un mākslas skolu audzēkņu prasmi.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 12.04.2005.