Starptautiskam konkursam meklē izcilus, jaunus cilvēkus

30.03.2005.

JCI Latvia (Junior Chamber International Latvia, agrāk – Latvijas Jauno uzņēmēju palāta) aicina ieraudzīt izcilus, jaunus cilvēkus, kas ar saviem darbiem un sasniegumiem pozitīvi ietekmē citus, un tādējādi veicināt pozitīvas pārmaiņas visā sabiedrībā.


Ja zini kādu cilvēku, kurš tavuprāt ir “TOYP – Izcila, jauna personība”, aizpildi pieteikuma anketu un atsūti to TOYP 2005 darba grupai līdz š.g. 20.aprīlim. Pieteikuma anketa un papildinformācija par konkursu ir atrodama TOYP 2005 projekta Latvijā mājas lapā: www.jci.lv/TOYP/


JCI Latvia jau otro gadu organizē konkursu „Izcili, jauni cilvēki” starptautiskās organizācijas JCI (Junior Chamber International) konkursa „The Outstanding Young Persons” – (TOYP) ietvaros.


Konkursa mērķis ir apzināt, novērtēt un izcelt personības gan nacionālā, Latvijas, gan starptautiskā līmenī , vecumā no 18 līdz 40 gadiem, kuras ar saviem darbiem un aktivitātēm ir panākušas sasniegumus, kas pozitīvi ietekmē sabiedrību un ir piemērs citiem mērķu sasniegšanā.


Sasniegumi tiek vērtēti 10 kategorijās: Biznesa, ekonomikas un/vai uzņēmējdarbības sasniegumi; Darbība politikā, tieslietās un/vai valsts pārvaldē;  Akadēmiskie sasniegumi; Sasniegumi kultūrā; Ētikas un vides vadība;  Ieguldījums bērnu, pasaules miera uzturēšanas, cilvēktiesību sfērā; Humanitārā un / vai brīvprātīgā darba vadība; Zinātnes un / vai tehnoloģiju attīstība; Personības pilnveidošana;  Jauninājumi medicīnā.


Izcilo, jauno cilvēku balvai izvirzīt var jebkuru personu, kuras veikums var tikt klasificēts kādā no minētajām kategorijām. Katru kandidātu izvērtēs atsevišķi īpaši šim konkursam izveidota žūrija.


Konkursa uzvarētājiem Latvijā būs iespēja tikt pieteiktiem starptautiskajam TOYP konkursam, kas notiks JCI Pasaules Kongresa no šā gada 24.oktobra līdz 29.oktobrim, Vīnē, Austrijā, ietvaros. Līdz ar to gūstot iespēju tikt nominētiem kā izcila personība Pasaulē.


Pirmo reizi JCI izcilas personības pasaulē meklēja un apbalvoja jau pagājušā gadsimta 50.gados. Kopš 1983.gada tā ir kļuvusi par JCI tradīciju. Katru gadu personas, kas sasniegušas ievērojamus un sabiedrībai lietderīgus sasniegumus, pasaulē tiek apbalvotas ar JCI speciālu balvu. Starp balvas saņēmējiem ir daudz pasaulē pazīstamu cilvēku – Elviss Preslijs, Džons Kenedijs, Džekijs Čans un daudzi citi. 2003.gada TOYP balvu par ieguldījumu valsts pārvaldē saņēma Viļņas pilsētas mērs.


Pirmo reizi Latvijā izcilas personības tika apbalvotas 2004.gadā. TOYP 2004 ietvaros tika atlasīti nominanti piecās dažādās nozarēs: Bizness, ekonomika un uzņēmējdarbība – Jānis Bērziņš, SIA Stendera ziepju fabrika direktors un līdzīpašnieks; Politika, tieslietas un valsts pārvalde – Viesturs Silenieks, Ministru Prezidenta padomnieks, Ministru Kabineta biroja vadītājs; Veikums kultūrā – Andris Nelsons, Latvijas Nacionālas Operas virsdiriģents; Ētikas un vides joma – Jānis Domburs, Latvijas televīzijas raidījuma “Kas notiek Latvijā” vadītājs; Personības pilnveidošana un izaugsme – Māris Verpakovskis, Futbolists, Latvijas izlases uzbrucējs.


JCI ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas apvieno jaunus profesionāļus un uzņēmējus vecumā no 18 līdz 40 gadiem. Tā ir iespēju organizācija, kura piedāvā jebkuram indivīdam attīstīt sevi gan sabiedriskā, gan individuālā jomā, iegūt gan privātus gan biznesa kontaktus, iepazīt dažādas tautas un kultūras starptautiskā vidē. Nacionālās JCI organizācijas darbojas vairāk kā 100 valstīs, ieskaitot Latviju, un kopumā apvieno vairāk kā 160 000 aktīvu biedru visā pasaulē.


Vairāk par JCI un JCI Latvia var iepazīties mājas lapās, attiecīgi www.jci.cc un www.jci.lv.


Junior Chamber International Latvia
Worldwide Federation of Young Leaders and Entrepreneurs
Biedrība JCI Latvia
Pulkveža Brieža 8-1, Rīga, Latvija LV 1011
http://www.jci.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.