Invalīdiem jauns atbalsta centrs

01.03.2005.

Rīga, 04.03.2005. – Labklājības ministre Dagnija Staķe otrdien, 8. martā piedalīsies Invalīdu informācijas un vides pieejamības centra „VAR!” 1.posma atklāšanā.


Centra atklāšanas laikā interesenti tiks iepazīstināti ar jau uzsāktajām aktivitātēm invalīdu interešu aizstāvības jomā. Piemēram, centrā darbojas jauns bezmaksas tālrunis – 8002080, uz kuru zvanot cilvēki var saņemt atbildes uz viņu interesējošajiem jautājumiem par invalīdu tiesībām un iespējām. Tāpat paredzēts demonstrēt īsu videofilmu par VAR centra aktualitātēm.


Centra atklāšanas laikā savus vēlējumus ir aicināti izteikt pārstāvji no Rīgas Domes, vortāla www.ziedot.lv, kā arī lielākajiem centra atbalstītājiem.


Katram būs iespēja piedalīties simboliskajā kopējās puķu dobes laistīšanā, tādējādi centram vēlot izaugsmi, attīstību un arvien jaunas sadarbības iespējas.


Atklāšanās laikā Eiropas Komisijas (EK) projekta Ceļā uz neatkarīgu dzīvi vadītāja Daina Podziņa klātesošos iepazīstinās ar turpmākajām iecerēm, kas vēl tiks īstenotas šī projekta ietvaros. Tāpat Invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” direktors Ivars Balodis aicinās centra darbiniekus pašiem pastāstīt par saviem pienākumiem centrā.


Jaunizveidotajā centrā paredzēts izveidot bibliotēku un videotēku par cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī ar viņiem saistītajām problēmām, saņemt plašu informāciju par iespējamo palīdzību un sociālo pakalpojumu veidiem Latvijā, tāpat saņemt informatīvi izglītojošus pakalpojumus visiem interesentiem, kas vēlētos risināt invalīdu problēmas.


Labklājības ministrijas (LM) speciālisti atzīmē, ka šis centrs būs liels atbalsts invalīdiem, jo invalīdi visu nepieciešamo informāciju varēs iegūt vienuviet. Tas attīstīs invalīdu integrāciju sabiedrībā, veicinās viņus būt vēl aktīvākiem, iesaistoties dažādos pasākumos, bet viens no svarīgākajiem faktoriem – tas rosinās sabiedrībā aktīvākas diskusijas par invalīdiem un viņu iekļaušanu sabiedriskajā dzīvē.


Centrs atrodas izdevīgā atrašanās vietā – starp nevalstiskajām organizācijām un LM, kas būs kā satikšanās vieta kopīgu jautājumu risināšanā. Šī centra telpās darbojas arī Konsultāciju centrs un Invalīdu lietu nacionālās padomes sekretariāts, līdz ar to daļa no telpu nomas izdevumiem tiek segta no LM budžeta līdzekļiem.


Atgādinām, ka piezvanot uz bezmaksas tālruni, speciālisti sniegs informāciju par invalīdu izglītības, nodarbinātības, rehabilitācijas un citām iespējām. Bezmaksas tālrunis ir pieejams darba dienās no plkst.10.00 līdz 17.00. Bezmaksas tālruņa līnija ir ierīkota EK projekta Ceļā uz neatkarīgu dzīvi ietvaros.


Projekts Ceļā uz neatkarīgu dzīvi tiek finansēts no EK nodarbinātības un sociālo lietu ģenerāldirektorāta. To realizē Labklājības ministrija sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību Apeirons.


Atklāšanas ceremonija notiks Kr.Valdemāra ielā 38, 8.martā plkst. 11.00.Pēc plašākas informācijas vērsties
Komunikācijas departamentā


pie Jura Vīguļa (7021590, 6184007), Zanes Lielķikutes (7021665, 6596035)
vai arī pie „Apeirons” prezidenta Ivara Baloža (9452606).

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.