Preiļu Valsts ģimnāzijas jauno telpu atklāšana

19.01.2005.

Jaunā gada jaunais semestris ģimnāzijai sācies ar jaunu telpu atklāšanu. Piektdien, 14. janvārī Valsts Komisija parakstīja aktu par PVĢ piebūves pirmā stāva pieņemšanu ekspluatācijā. Mācību gada sākumā solītais gaitenis, kas savieno pašreizējās ģimnāzijas telpas ar sporta zāli, nu ir iestaigāts.

 

Durvis pie fizikas kabineta, kas līdz šim nekad nebija vaļā, šorīt stāvēja plaši atvērtas, un sarkano lenti, kas vēl bija tām priekšā, svinīgi pārgrieza Preiļu novada domes priekšsēdētājs, ģimnāzijā labi pazīstamais Jānis Eglītis. Veikt šo simbolisko rituālu tika uzticēts tieši viņam – cilvēkam, kas visvairāk paveicis piebūves tapšanā.

 

PVĢ direktore Ligita Pauniņa aicināja audzēkņus un skolotājus, mūzikas un dzejas pavadībā, spert pirmos soļus jaunajās telpās, ienesot tajās tādu noskaņu un nākotnes cerības, kādas vēlamies. Jo sākot jaunu gadu, atverot jaunu burtnīcu, ienākot tikko pabeigtā telpā, ir sajūta, ka var vēlēties. Tas, ko šajā īpašajā mirklī katrs iedomājās, paliek katra noslēpums, bet direktore izteica cerību par drīzu jaunās piebūves kabinetu atvēršanu (sarkanas lentes vēl ir priekšā biznesa centram, diviem informātikas kabinetiem, serveru telpai un laboratorijām) un, kas zina,- varbūt pēc kāda laika, tāpat kā šodien, ar kopīgi dziedātu ģimnāzijas himnu atklāsim vēl kādu gaiteni, tad otro un trešo stāvu…

 

Bet jau no šī rīta sportotājiem nebūs jānorūdās, šķērsojot aukstuma zonu ceļā un sporta zāli, izmantojamas būs arī jaunais vestibils, kur tuvākajā laikā tiks iekārtota garderobe, jaunās tualetes un pilnīgs jaunums ģimnāzijā – radiomezgls, kurš šorīt ar Kristīnes Fedotovas balsi jau ierunājās dzejā. Līdz nākamajiem sarkano lenšu svētkiem!

 

Inga Surgunte, ārpusstundu darba organizatore

Pēdējās izmaiņas: 19.01.2005.