11. decembrī Preiļu Mūzikas skola svinēja savas pastāvēšanas 40. gadskārtu

11.12.2004.

11. decembrī Preiļu Mūzikas skola svinēja savas pastāvēšanas 40. gadskārtu. 27. novembrī skolas zālē bija izskanējis audzēkņu koncerts, bet 5. decembrī koncertu sniedza skolas absolventi. Turpmāk absolventu koncerti būšot tradīcija, tā skolas jubilejas pasākumā pavēstīja skolas direktors Alberts Vucāns. Viņs ir trešais Preiļu Mūzikas skolas vadītājs. Skolas izveidošanas iniciators ir Jānis Teilāns, bet no 1975. gada līdz 2003. gadam par direktori ir strādājusi Santa Karina Oša. Pašlaik Preiļu Mūzikas un mākslas skolā mūzikas priekšmetus apgūst 154 audzēkņi, mākslas nodaļā mācās 56 skolēni, bet skolas absolventu pulkā ir 420 audzēkņi.


Labākie skolas audzēkņi pasākumā saņēma Latvijas Bērnu fonda dāvaniņas. Ar LR Kultūras Ministrijas Atzinības rakstiem tika apbalvoti Santa Karina Oša un Roberts Višķeris, bet Valsts Kultūrizglītības centra Atzinības rakstus saņēma Mūzikas un mākslas skolas direktors Alberts Vucāns, pedagogi Antoņina Mihailova, Alberts Rūsiņš, Gaļina Savicka, Irina Skvorcova un Laima Sondore.


Skola jubilejas pasākumā saņēma daudz apsveikumu, bet gribas pievienoties Preiļu novada domes deputāta Andreja Zagorska teiktajam, ka “pēc 40 viss tikai sākas”. Tā gan, jo nesen skolā Mariannas Abrickas vadībā darbu uzsākusi Mākslas nodaļa, ar kuras audzēkņu vārdiem jau tagad lepojamies. Lai radoša veiksme un jaunas ieceres visam skolas kolektīvam!


Maija Paegle
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 11.12.2004.