Preiļu 1. pamatskolas sporta zālē notika Ziemassvētku kausa izcīņa basketbolā vīriešiem

24.12.2004.

18. un 19. decembrī Preiļu 1. pamatskolas sporta zālē notika Ziemassvētku kausa izcīņa basketbolā vīriešiem. Šo turnīru organizēja Preiļu novada dome.


Dalībai turnīrā pieteicās komanda no Lietuvas Pabrade, Preiļu Valsts Ģimnāzija, Preiļi, Naujene (Daugavpils rajons, Naujenes pagasts). Pēc iegūto punktu skaita divas labākās komandas tika finālā, bet divas pārējās cīnījās par 3. vietu.
Spēlē par bronzas medaļu tikās PVĢ un Naujenes komandas. Spēles gaitā preilieši bija izvirzījušies vadībā par 10 punktiem, tomēr pārsvaru neizdevās noturēt, un tika piedzīvotas zaudējums. Finālā tikās Preiļi un Pabrade (Lietuva). Kaut gan priekšsacīkstēs preilieši piedzīvoja zaudējumu ar šo komandu, tomēr spēle bija fināla cienīga, sīvā cīņā mūsējie revanšējās un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 77:66, līdz ar to kļūstot par šī turnīra uzvarētājiem. Preiļu komandā startēja Ilmārs Madelāns, Nauris Maskalāns, Ivans Andrijevskis, Guntis Vaivods, Didzis Bērziņš, Jānis Bernāns, Dzintars Pārums, Ainārs Turčinskis un Jānis Zukulis.


Pirms finālspēles notika trīs punktu metienu konkurss, kurā uzvarēja Aleksejs Žemčugovs no Naujenes, minūtes laikā iemetot 15 trīspunktniekus.


Notika arī konkurss bumbas triekšanā no augšas. Par pārāku tiesneši novērtēja Preiļu komandas pārstāvi Nauri Maskalānu.


Komandas tika apbalvotas ar kausiem, medaļām, labākie spēlētāji ar piemiņas balvām. Šādus turnīrus plānots rīkot arī turpmāk, pieaicinot lielāku komandu skaitu.


Edgars Upenieks,
sporta metodiķis

Pēdējās izmaiņas: 24.12.2004.