Preiļus darba vizītē apmeklēja kultūras ministre Helēna Demakova

12.11.2004.

12. un 13. novembrī kultūras ministre Helēna Demakova apmeklēja Preiļu rajonu. Preiļu novadā kopā ar ministri pabija Saeimas deputāte Anta Rugāte, ministres padomniece Elvīra Mantrova un biroja vadītāja Vita Cīrule.  Galvenais vizītes mērķis bija iepazīties ar Valsts vienotās bibliotēku informatizācijas sistēmas jeb “Gaismas tīkla” ieviešanas gaitu.


12. novembrī ministrei bija tikšanās ar Preiļu novada deputātiem un kultūras iestāžu darbiniekiem. Sarunā piedalījās arī Valsts kultūras inspektore Preiļu rajonā Elvīra Brovacka.
Sestdien, 13. novembrī, Preiļu rajona Galvenās bibliotēkas telpās Helēna Demakova tikās ar rajona bibliotēku darbiniekiem, kur iepazinās ar realizētajiem informatizācijas projektiem bibliotēkās un diskutēja par dažādiem bibliotēku darba jautājumiem.


Vizītes laikā ministre apmeklēja Preiļu novada kultūras centru, Preiļu rajona vēstures un lietišķās mākslas muzeju, kur uzklausīja Preiļu novada domes priekšēdētāja Jāņa Eglīša un kultūras iestāžu vadītāju nākotnes ieceres un plānus. Tika apskatīta arī ēka Kārsavas ielā 4, kur paredzēta jaunās bibliotēkas celtniecība. Kultūras iestāžu apmeklējuma laikā ministre izteica gandarījumu par Preiļu rajona Galvenās bibliotēkas, Preiļu novada kultūras centra, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja, Preiļu Mūzikas un mākslas skolas darbu un Preiļu novada domes atbalstu iestādēm. Vizītes noslēgumā ministre secināja, ka pēc Preiļu un Līvānu novadu apmeklējumiem ir gandarījums par kultūras dzīves uzplaukumu šajos Latgales reģionos.


Maija Paegle,
sabiedrisko attiecību speciālists

Pēdējās izmaiņas: 12.11.2004.