Jaunieši atbalsta diskokluba izveidi Preiļos

08.11.2004.

8. novembrī Preiļu novada kultūras nama konferenču zālē pulcējās Preiļu novada skolu jaunieši, lai diskutētu par pašvaldības piedāvāto projektu diskokluba izveidei Preiļu pilsētā. Domes priekšsēdētājs Jānis Eglītis iepazīstināja visus ar izstrādāto skici telpu pārveidošanai diskokluba vajadzībām Kārsavas ielā 4, sarunā piedalījās arī Preiļu novada kultūras centra direktors Guntis Skrimblis un kultūras centra darbinieki.


Jauniešu brīvā laika pavadīšanai tiks nodotas telpas Kārsavas ielā 4, ēkas pirmā stāva kreisajā pusē. Saskaņā ar arhitekta izveidoto projektu tiks nojauktas šķērssienas un telpas pielāgotas jauniešu kluba vajadzībām. Projektā ir iekļauta diskozāle, vestibils/bārs, garderobes, tualešu telpas, aparatūras un ventilācijas iekārtu telpa un personāla telpa. Kopējās projektēšanas darbu izmaksas varētu sastādīt 3000 Ls, telpu iekārtošanai būtu nepieciešams 30 000 Ls. Papildus līdzekļi vajadzīgi arī aparatūras iegādei.


Tikšanās laikā jaunieši diskutēja arī par to, vai esošās telpas nebūs par šaurām. Pēdējo diskotēku pieredze liecina, ka vidēji tās apmeklē ap 100 – 200 jauniešu. Pēc speciālistu aprēķina piedāvātajās telpās diskozālē varētu ietilpināt 100 – 150 dejotgribētājus. Ja pasākumu apmeklēšanas aktivitāte būs liela, tad, droši vien, ieejas biļetes uz atpūtas sarīkojumiem būs jāiegādājas iepriekšpārdošanā. Diskotēkas ar viesgrupu uzstāšanos arī turpmāk notiks kultūras namā. Ja būs pieprasījums, iespējams, ka nākotnē dažādi izklaides pasākumi jaunajās telpās varētu notikt arī biežāk. Ceram, ka jaunieši paši aktīvi nāks ar ierosinājumiem, palīdzēs izlemt daudzus jautājumus un diskokluba izveide Preiļos būs ieguvums.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 08.11.2004.